12.6.2016

Kütahya'da dur ikazına uymayan iki şüpheliyi, ekip otosuyla takip ederken belinden çıkarmaya çalıştığı tabancasının kazayla ateş alması sonucu 02.06.2016 tarihinde ağır yaralanan, Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli trafik polisi Engin Balcı tedavi gördüğü Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.
Görev şehidi Engin Balcı için Trafik Düzenleme ve Denetleme Büro Amirliğinde uğurlama töreni düzenlendi. Tören saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından bir konuşma yapan İl Emniyet Müdür Vekili Hasan Çevik şu ifadeleri kullandı: "02.06.2016 günü görevi başında suçluyu yakalamaya çalışırken yaralanan polis memuru Engin Balcı, hastaneye kaldırılmış, yapılan tüm müdahale ve tedavilere rağmen kurtarılamamış, bugün şehit olarak Hakk'a yürümüştür. Görevinin bilincinde, çalışkan, görevine sadık, mesai arkadaşları tarafından sevilen arkadaşımız şehit polis memuru Engin Balcı'ya Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve mesai arkadaşlarıma sabırlar ve metanet diliyorum, dedi.
Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve il protokolü Şehit Polis Memuru Engin Balcı'nın yakınlarına taziye dileklerini ileterek sabırlar diledi. Görev şehidi Engin Balcı'nın naaşı defnedilmek üzere memleketi Balıkesir Dursunbey ilçesinin Terzi köyüne gönderildi.
Törene Vali Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Kütahya Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, şehidin babası Lütfi Balcı ile annesi Ayşe Balcı, şehidin oğlu Kadir Balcı, şehidin eşi Elif Balcı ve şehidin yakınları, mesai arkadaşları, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.