15.6.2016

Başbakan Binali Yıldırım, iftarını Tavşanlı ilçesi Tunçbilek beldesinde, maden işçileriyle birlikte yerin 600 metre altında birlikte yaptı.
Başbakan Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve il protokolü ile birlikte Ömerler kömür ocağına geldi. Baret takıp madenci kıyafeti giyen Yıldırım, kömür ocağına inmeden önce yaptığı açıklamada, "Bu benim için en anlamla iftar. İşçi kardeşlerimiz yerin onlarca metre altında ekmek parası için ter döküyor. İşçi kardeşlerimizle birlikte olmak bizim açımızdan en büyük mutluluktur" dedi.
Başbakan Yıldırım, konuşmasının ardından bakanlarla ve protokol ile birlikte kömür ocağına indi. Yıldırım, orucunu yerin 600 metre altında yaklaşık 170 işçi ile birlikte açtı.
İftar Programına Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Kütahya Milletvekilleri Prof Dr.Vural Kavuncu, Şükrü Nazlı, İshak Gazel, Ahmet Tan, DPÜ Rektörü Prof Dr. Remzi Gören, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve STK temsilcileri katıldılar.