17.6.2016

Valiler Kararnamesiyle Bilecik Valiliğinden Kütahya Valiliğine atanan Ahmet Hamdi Nayir göreve başladı.
Ulu Cami de kılınan Cuma namazı sonrası Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Valilik binası önünde düzenlenecek olan karşılama törenine yaya olarak giden Vali Ahmet Hamdi Nayire Kütahya hakkında bilgiler verdi.
Kütahya Valiliği önünde Kütahyanın yöresel kıyafetlerini giymiş öğrenciler ve protokol tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, karşılamaya gelenlerle tokalaşarak daha sonra makamına geçti.
Burada bir basın açıklaması yapan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir şu ifadeleri kullandı; Kuruluşun ve kurtuluşun kenti Kütahyada görev yapmaktan onur duyuyorum. 30 Mayıs 2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Kütahya Valiliğine atandım. Bugün de göreve başladım. Hem Osmanlının kuruluşunda hem de Kurtuluş Savaşında önemli olaylara şahitlik yapmış bir toprak parçası üzerinde valilik görevi yapmak büyük bir onur. Her şeyden önce bana bu görevi layık gören başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bakanlar Kurulu üyelerimize şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah hem benim, hem de Kütahya için hayırlı olur, dedi.