18.6.2016

Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlunun Başkanı olduğu 1. Organize Sanayi Bölgesi tarafından iftar yemeği düzenledi
İftar yemeği sonrası konuşan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Vali Ahmet Hamdi Nayire yeni görev yerinin hayır getirmesini dileyerek, birlikte çok önemli hizmetlere imza atacaklarına inandığını kaydetti. OSBler hakkında davetlileri bilgilendiren Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, 30 yıldır yerinde sayan 1. OSBnin yüzde 90 doluluk oranına ulaştığını söyledi. 15 firmanın faaliyette olduğu 600 kişinin istihdam edildiği 1. OSBde bugün 85 firma ve 7 bin çalışana ulaşıldığını belirtti. 2. OSBnin doluluk oranının yüzde 70e ulaştığını ifade eden Başkanımız, Altıntaş Pusan bölgesindeki 6 milyon m2 alanda kurulacak olan 3. OSB için de izin alındığını ve 5 OSB ile halkın hizmetinde olduklarını söyledi. Çevre ülkelerin içler acısı durumuna dikkat çeken Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu istikrar için birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
Daha sonra konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir; Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu ifade ederek, ülkenin geleceğine yatırım yapan sanayicilerin önünü açmak için gereken her türlü desteği vereceklerini söyledi. Vali Nayir, Kütahyada göreve başladıktan sonra katıldığım ilk iftarda bir araya geldik. Bizleri, gönüllerimizi ve dualarımızı bir araya getiren bir iftar programı olması bende büyük bir mutluluğa sebep oldu. Ramazanlar ve iftarlar birlik beraberliğimizin ve yardımlaşma duygularımızın tavan yaptığı zamanlar olarak bizler için çok kıymetli. Aynı zamanda üretim sağlayan, istihdam sağlayan, katma değer sağlayan sanayicilerimizle bir arada olmak benim için çok önemli bir duygu. Her ülke, şehir ve millet için bu üç hususun; üretimin, istihdamın ve katma değer oluşturmanın büyük önemi var. Bizler sanayicilerimizi ülkemizin geleceğine yatırım yapan kişiler olarak çok kıymetli buluyoruz. Merkezi ve Yerel yönetimler olarak sanayicilerimizin önünü açacak olan hizmetlerde kendimizi görevli kılıyoruz. Böyle güzel bir ortamda Kütahyada göreve başladığım için kendimi şanslı görüyorum diye konuştu.
İftar programı İl Müftüsü Hacı Yusuf Gülün duasının ardından sona erdi.
1. Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen iftar programına Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile çok sayıda işadamı katıldı.