19.6.2016

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kütahya Şubesi törenle hizmete girdi.
Açılış törenine Vali Sayın Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, TÜFAD Kütahya Şube Başkanı Mehmet Acet, ASKF Kütahya Başkanı Murat Cengiz, TÜFAD İl Temsilcileri, STK Temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
Törende konuşan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Biz Kütahya Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek olduk olmaya da devam edeceğiz. Futbol antrenörleri bizim çocuklarımızı geliştiren onlara yön vererek geleceğini hazırlayan ve ilk örnek aldığı kişiler olarak görüyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren gerek amatör spor kulüplerine verdiğimiz destekler ve gerek gençlerimizin spor yapabileceği saha alanları yapma noktasında çalışmalarımı sürdürüyoruz. Bu yıl Vefa stadını sahası tribünü tesisi ile hizmete açarak Vefa mahallemize teslim ettik. İnşallah yine Sazak mahallemizde de spor alanı çalışmalarımız devam ediyor orayı da gençlerimizin hizmetine sunacağız. Yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmasın projesi ile semt yüzme havuzları yapıp antrenörleri ile birlikte hem yazın hem kışın yüzme öğrenmelerini sağlamayı hedefliyoruz, dedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna, Amatör spor kulüplerine, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneğine ve Şehrimizin takımı Kütahyaspora desteklerinden dolayı TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber tarafından plaket verdi.
Plaket takdiminin ardından TÜFAD Kütahya Şubesinin açılışı gerçekleştirildi. Tören hizmet binasının incelenmesiyle sona erdi.