20.6.2016

Kütahya Belediyemizin Ramazanın manevi coşkusunu mahalle sakinleri ile paylaşmak için düzenlediği mahalle iftarları, Çalca, Yeni Bosna ve Perli mahallelerimizde düzenlenen iftar yemekleri ile devam etti.
Çalca, Yeni Bosna ve Perli Mahalle sakinleriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, mahallelerde alkışlarla karşılandı. İftar öncesi masaları tek tek gezerek vatandaşlarımızın Ramazan ayının hayırlı olmasını dileyen Başkanımız vatandaşlarımıza yemek dağıttı.
İftar yemekleri sonrası konuşan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Burada sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Biz göreve geleli iki yıl oldu ve talepleriniz doğrultusunda iki yıldır sizlere hizmet ediyoruz. Bu mahallelerimize daha önceleri geldiğimizde yol sorunlarından bahsediliyordu şimdi çok şükür böyle bir sıkıntımız kalmadı. Yine mahallelerimizin ihtiyaç ve taleplerini sayın muhtarlarımız bize iletiyorlar bizlerde program çerçevesinde ne eksik varsa yapmaya çalışıyoruz.
Özellikle şunu belirtmek istiyorum. Malum mübarek Ramazan ayındayız. Bu mübarek ayda evinde aşı olmayan bayramda çocuğuna mahcup kalan, bizim tespit edemediğimiz kardeşlerimiz varsa bunları bize bildirin biz ihtiyaçlarını karşılayalım. Onlar açken biz tok yatarsak bunun vebali hepimizindir. Bu sofralar sizin ve bu sofralarda tüm mahallelinin bir araya gelip aynı sofrada buluşması hem sizleri hem bizleri mutlu ediyor. Ben katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, dedi.
Çalca, Yeni Bosna ve Perli Mahallelerimiz de düzenlenen iftar programımıza Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Galip Gültekin, Murat Arık, Ali İhsan Ertaş ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.