20.6.2016

Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Türkiye Beyazay Derneği Kütahya şubesinin düzenlediği iftar programına katıldı.
İftar yemeği sonrası sohbet havasında geçen buluşmada, Kütahya Beyazay Derneği Spor Kulübü Başkanı Ümran Öztürk; Geçen sene yılın en iyi il Belediye Başkanı seçildiniz bizde Beyazay Derneği olarak bu özel günde sizi yılın en iyi Babası olarak seçtik. Bize yapmış olduğunuz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum, diyerek hem Başkanımızın Babalar gününü kutladı hem de hediye taktim etti.
Daha sonra ailesinde hiç engellisi olmamasına rağmen ailecek Beyazay Derneği sakinlerine her zaman yardımcı olan kişilere Başkanımız tarafından hediye verildi.
Başkanımız burada yaptığı konuşmada; Bu kadar neşeli bir ortamda bulununca bize de sayenizde pozitif enerji geliyor. Rabbim bu neşenizi bozmasın. İnsanın kendi ile barışık yaşaması çok önemli. Hepimiz bir engelli adayıyız bunu her yerde söylüyorum. Belki bugün belki yarın belki de daha sonra bir engelli olabiliriz. O yüzden bu bilinçle engelli kardeşlerimize anlayışlı davranmamız gerekiyor. Biz Belediye olarak engelli kardeşlerimiz için özellikle kaldırımlarda yürüme yolu muhakkak yapıyoruz. İnşallah başka bir projemizde de bütün derneklerimizi tek çatı altında toplayabileceğimiz bir yer kazandırmayı amaçlıyoruz. Rabbim inşallah bu güler yüzünüzü, huzurunuzu bozmasın, dedi.
Türkiye Beyazay Derneği Kütahya şubesi Başkanı Halil Bilgiç, Katılımlarından dolayı Başkanımızı aramızda görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, her zaman bize destek veren yanımızda olan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna teşekkür ediyorum dedi.