21.6.2016

Kütahya Belediyemiz ve İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı (İHH) Kütahya Şubesi ,Dünya Yetimler Günü nedeniyle iftar programı düzenledi.
Kütahya Belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen iftar programına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı (İHH) Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yenipazar, daire müdürleri, Sivil toplum Kuruluşu temsilcileri, yetimler ve aileleri katıldı.
Çocuklar için hazırlanan gösterilerle başlayan iftar programında çocuklar doyasıya eğlendi. Programın açılış konuşmasını İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı (İHH) Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yenipazar yaptı.
Misyoner örgütlere karşı yetimlerin korunup kollanması gerektiğini söyleyen Mustafa Yenipazar, “Bu sene üçüncüsünü idrak ettiğimiz Dünya Yetimler Günü’nün ana konseptini ‘Tarihi Süreç İçerisinde Misyoner Örgütler Ve Misyonerlerin Yetim Çalışmaları’ olarak belirledik ve bugün tüm İslam ülkelerinde bu başlık altında toplumu misyoner tehlikeye karşı daha bilinçli bir düzeye getirmek ve Rabbimizin emanetleri olan yetim yavrularımızı misyoner örgütlerin faaliyetlerinden korumak için kardeşlerimizi uyarıyoruz. Ben bizden desteklerini hiç esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu’na çok teşekkür ediyorum, dedi.
Kütahya Belediyesi ile Milli eğitim Müdürlüğü ile yürütülen ‘Yetim Gülerse Kainat Güler’, Belediye Amca Hayallerinizi Gerçekleştiriyor’ projesi hakkında bilgiler veren Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, “Projemizle yetim ve öksüzlerin hayallerini gerçekleştiriyoruz. Tabi ki bu hayaller sağlık, psikolojik, pedagojik açıdan uygun olması gerekir. Bir sene sürecek projede öncelikle okullardaki yetim ve öksüzler tespit edildi. Bu çocuklara renkli boş zarf ve boş kağıtlar dağıtıldı. Dağıtım esnasında rencide edici davranışlardan kaçınıldı. Çocuklarımız hayallerini yazdı, bunlar toplandı. Mesela bir çocuğumuzun hayali annesinin mezarına çiçek dikmek. Çok enteresan hayaller vardı, beni çok duygulandırdı. Şuan tasnifi devam ediyor. Tasnif işlemi bitince hayallerini gerçekleştirmek üzere çalışmalara başlayacağız, dedi.
İftar protokol konuşmalarının ardından Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve protokol üyelerinin çocuklar için hazırlanan hediyeleri takdim etmesinin ardından sona erdi.