28.6.2016

Avrupa Kıtasının önemli merkezlerinde çekilmiş fotoğrafların gösterildiği Metin Külünkle Avrupanın Diğer 100ü konulu resim sergisi Kütahyada açıldı.
Türkiye'de ilk kez Kütahya'da kurulan düşünce kuruluşu GRTC (Global Research Thinking Center/Küresel Araştırma Düşünce Merkezi), Almanya'da Türk gençlerin kurduğu Avrupa 3. Nesil Platformu ile yürütülen ortak proje çerçevesinde daha önce birçok yerde gerçekleştirilen Metin Külünkle Avrupanın Diğer 100ü konulu resim sergisini Kütahyada görücüye çıkardı.
Sera AVMde düzenlenen açılışa Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, GRTC Başkanı Mustafa Önsay, STK Temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk "Son 3 yılın, Avrupanın kendi gerçekleri sergileniyor bu fotoğraflarda. Şovenizmin zirve yaptığı bir Avrupa. Görünmeyen tarafında şefkatsizlik, merhametsizlik var. Komşuluğun olmadığı, çöpten ekmek toplayan, istasyonlarda yatan insanların olduğu, paylaşmanın olmadığı bir dünya Avrupa var. Gönül ister ki tüm Türkiyede dolaşsın sergi. Görsün ki bilgiyi, teknolojiyi üreten bir Avrupanın diğer yüzünü de bilsin dedi.
Serginin açılışı Vali Ahmet Hamdi Nayir, İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ile Kütahya protokolü tarafından gerçekleştirildi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk açılışın ardından Avrupa'nın sorunlarını, dramını, yoksulluğunu gösteren fotoğrafları tek tek anlattı.