26.7.2016

Kütahya Belediyemiz ile Hizmet İş sendikası arasında 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ile Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslanın imzaladığı toplu iş sözleşmesi ardından konuşan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Kadrolu işçilerimiz ile imzalanan 1 yıllık toplu iş sözleşmesinde %4 ile %14 arasında taban-tavan ayarlaması yapılmış olup, Sosyal haklarda %5, 102 olan yevmiye ikramiye 108 yevmiyeye çıkarılmıştır. Kütahya için hepimiz el ele verdik çalışıyoruz. Kütahyamıza hizmet etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah yapılan bu sözleşme işçiler adına daha verimli olacak. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun. Eğer Vatanımızda, Milletimizde birlik ve beraberlik olmazsa bu yapılan hizmetlerin bu sözleşmelerin hiçbirönemi değeri kalmaz Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, dedi.
Daha sonra konuşan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan; Bize verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna çok teşekkür ediyorum, dedi.

Sözleşme törenine Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan Belediye Başkan Yardımcımız Galip Gültekin, Hizmet-İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen, Hizmet-İş Sendikası temsilcileri ve üyeleri katıld katıldı.