30.8.2016

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümü Valilik önünde başlayan törenlerin arkasından Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruzu yönettiği İlimiz Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepe çalköyde Zafer Abidesine çelenk sunma töreni ile devam etti.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. P. Tuğg. Celal Başoğlu ile Kütahya Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu tarafından tören birlikleri denetlenerek, halkın bayramı kutlandı.

Bayrağın göndere çekilmesinin arkasından Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Celal Başoğlu'nun konuşmasından sonra bir subayın araziyi tanıtması ve harekâtı anlatması ile devam etti.

Törenlere Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. P. Tuğg. Celal Başoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban,Ak Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı,Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Ak Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Ak Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan,daire amirleri sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.