4.9.2016

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında yol güvenliği sağlayan güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş 29 yaşındaki Hasan Yaşar'ın naaşı memleketi Kütahya’ya getirildi.
Şehit Uzman Çavuş Hasan Yaşar için ilk tören Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığında düzenlendi. Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı'ndaki törenin ardından Şehit Hasan Yaşarın naaşı Bahçelievler Mahallesi Berber Sokak'taki baba evine götürüldü.
Şehit Uzman Çavuş Hasan Yaşar için ilk olarak baba evinde helallik alındı. Yaşarın naaşı daha sonra Kütahya Ulu Camii'ne götürüldü.
Ulu Cami önünde düzenlenen törene Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Belediye Başkan vekilimiz Ali İhsan Ertaş, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu ile İshak Gazel, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanı Tuğgeneral Bülent Tuğrul, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, Kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, Şehit Uzman Çavuş Hasan Yaşarın ailesi ile binlerce vatandaş katıldı.
Şehit Uzman Çavuş Hasan Yaşarın 8 yaşındaki Ecrin ve 1 yaşındaki Melek babalarını asker kıyafetleriyle karşıladı. Cenaze töreninde asker kıyafeti giyen şehidin 8 yaşındaki kızı Ecrin, babasını asker selamıyla uğurladı.
İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Yaşar, Hava Şehitliği Mezarlığı'nda gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verildi.
Daha sonra Belediye Başkan vekilimiz Ali İhsan Ertaş, Şehit Hasan Yaşarın eşi Canan Yaşar ile şehidin babası Mehmet Yaşara başsağlığı diledi.