27.9.2016

Kütahya Belediyesi Zafer Kalkınma Ajansından aldığı hibe projelerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce alınan KİŞGEM (Kütahya İş Geliştirme Merkezi) Kadın Çalışmaları Merkezi ve bunun gibi birçok projeye Kütahya Şehzadeler Güneş Enerjisi Santrali ve Gözlem Evi Projesini de eklemiş oldu.
Proje imza töreninde konuşan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Bu proje de Kütahya İlimize Şehzadeler Güneş Enerji Santrali ve Gözlem Evi kurarak, Bölgede sürdürülebilir bir çevre için modern ve yenilikçi altyapıların tesis edilmesi suretiyle Bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca Sanayi bölgesinde kurulan, bünyesinde bulunan Girişimcilerle Bölgenin kalkınmasına ciddi katkılar sunan Kütahya Belediyemiz, İş Geliştirme Merkezinin Elektrik tüketimi ile içerisinde yapılacak Güneş gözlem evi ve diğer sosyal donatı alanlarıyla İlimizin turizmine ciddi katkıları olan Yedi Göller Şehzadeler Parkı Turizm tesislerinin elektrik tüketimini karşılamak için Güneş Enerji Santrali kurarak, yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmayı da hedefliyoruz. Proje kapsamında yapılacak olan Güneş Gözlem evi ile Şehrimizde bulunan ilk orta lise ve hatta üniversite öğrencilerine eğitim alanında katkıda bulunulacaktır. Güneş Gözlem evi aynı zamanda İlimizin Turizm kapasitesinin arttırılmasına da katkıda bulunacaktır. Proje bütçemiz toplamda 1.423.859 TL olup 750.000 TLsi hibe olarak alınmıştır. Ben Belediyemiz personeli, AB Dış ilişkiler Arge ve Strateji Geliştirme Koordinasyon proje birimi personeline ve emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Projemiz Kütahyamıza hayırlı olsun, dedi.
İmza törenine ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı, Belediye Başkan Yardımcımız Ali İhsan Ertaş ve ilgili personeller katıldı.