28.9.2016

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Şehitleri anma programına katıldı.
15 Temmuz Şehitleri anma programı Kur'ân'ı Kerim Tilaveti ile başladı. Program Milli Eğitim Bakanlığının hazırlatmış olduğu 15 Temmuz Demokrasi videosu ile devam etti.
Merkez Anadolu İmam Hatip toplantı salonunda gerçekleşen programda öğrenciler ile bir araya gelen Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu burada yaptığı konuşmada şunları ifade etti; 15 Temmuz gecesi; Millet olarak takdire şayan bir güç gösterdik. Tüm Dünyaya bu Milletin tek vücut olduğunda neler yapabileceğini gösterdik. Ülkemizi bölmeye çalışan hainlere Milletimiz ile hep birlikte dur dedik. Bu vesile ile de tüm Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, dedi. Başkanımız öğrencilere Darbelerin Ülkemize nasıl zararlar verdiğini anlatarak Demokrasinin önemine dikkat çekti.
Başkanımız daha sonra öğrenciler ile soru cevap kısmında öğrencilerin siyaset ve 15 Temmuz süreci ile ilgili sorularını yanıtladı. Program sonrası Okul yönetimi tarafından Başkanımıza günün ansına hediye takdim edildi.