29.9.2016

Kütahya Belediyemiz ve Kütahya KOSGEB Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüteceğimiz uygulamalı girişimcilik eğitimi projesi imza töreni düzenlendi.
4 grupta30ar kişilik düzenlenecek olan eğitimler ile toplamda 120 girişimci adayımıza eğitim sonrası sertifikaları verilecektir.
İmza töreninde konuşan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Daha önce İŞKUR ve KOSGEB ile birlikte açmış olduğumuz kurslarda toplam 100 girişimcilerimize eğitim ve sertifikalarını vermiştik. İhtiyaç olduğu takdirde Belediyemiz hemşehrilerimiz için bu kursların devamı noktasında gerekli desteği sağlayacaktır. Öte yandan KİŞGEM de hali hazırda 20 girişimcimiz faaliyetini sürdürmekte ve yaklaşık 60 kişilik bir istihdam taratmış durumdadır. Yeni binamızda sadece 2 boş işlik kalmıştır. Doluluk oranımız son alımlarla birlikte %70 civarındadır.
KİŞGEM de girişimcilerimize verdiğimiz destekler devam edecektir. Gerek KİŞGEM de gerekse düzenleyeceğimiz Uygulamalı eğitim sonrası alınacak belge karşılığında girişimcilerimize 50 bin hibe 100 bin faizsiz makine teçhizat desteği verilmektedir. Ben Kütahyamıza hayırlı olmasını diliyorum, dedi.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Mülakatları 06.10.2016 saat; 09.00da KİŞGEM (Kütahya Belediye İş Geliştirme Merkezin) de yapılacaktır. Başvuru için Kütahya Belediyesi Beyaz Masa 153 ve KİŞGEM 0274 231 17 74 numaralı telefona yapılacaktır.