4.10.2016

Kütahya efsanevi sanatçısı Ahmet Yakupoğlunu kaybetti.
Merhum Ahmet Yakupoğlu için ilk tören 1973 yılında kendisi tarafından yaptırılan, Kütahyanın önemli sembollerinden biri olan Çinili Camide düzenlendi, helallik istendi.
Aylardır tedavi gördüğü Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden dünyaca ünlü Kütahyalı Ressam,Neyzen ve Minyatürist Ahmet Yakupoğlu son yolculuğuna Ulu Camiden uğurlandı.
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Nuri Uygunun kıldırdığı cenaze merasimine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, STK Temsilcileri, daire müdürleri, yakınları ile 7den 77ye çok sayıda vatandaş ve yetiştirdiği öğrencileri katıldı.
Cami avlusu ve çevresi Ahmet Yakupoğlunun sevenleriyle doldu taştı.
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nuri Uygun kılınan cenaze namazının ardından merasime katılanlardan helallik istedi. Kalabalığın helallik vermesinin ardından Ahmet Yakupoğlu defnedilmek üzere Ahi Erbasan Mezarlığı'na götürüldü.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu cenaze aracından indirilen tabuta omuz verdi, kabrine toprak attı. Edilen duaların ardından dünyaca ünlü Kütahyalı Ressam,Neyzen ve Minyatürist Ahmet Yakupoğlu toprağa verildi.