5.10.2016

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Başkan Yardımcımız Ali İhsan Ertaş, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler , Belediye meclis Üyesi Oğuz Atakan ve Belediye Daire müdürlerimizin katılımı ile Kütahya Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleşti.
Dumlupınar İlköğretim Okulu,Hediye Güral Anaokulu ve Kütahya Doğa Okulundan toplamda 150 den fazla öğrencinin katılımı ile şenlik havasında gerçekleşen programda konuşan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu 5000 den fazla ziyaretçinin geldiği ve hasta,yaralı yada müşkül durumdaki sokak hayvanlarına 7/24 hizmet veren Bakımevinde 1000 den fazla sahiplendirme yapıldığının altını çizerek; Onlar bize emanet dedi.
Önümüzdeki günlerde ihalesi gerçekleşecek olan Kütahya Belediyesi Doğal Yaşam Alanı Projesinin de müjdesini veren Başkanımız Türkiye'nin ilklerinden olacak bu proje ile hayvanların kendi tabiatlarına uygun alanlar oluşturularak Kütahya Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi kurulacağından bahsetti. Kütahya Belediyesi olarak sokak hayvanı sorunundan ziyade sokak hayvanlarının sorunlarını belirleyerek çalışmalar yürütüyoruz; bu kapsamda mücavir alanımız içinde 20 den fazla noktada bulunan beslenme odaklarının belirli alanlarda biraraya getirilmesiyle sokak hayvanlarımız için doğal yaşam alanlarının kuracağız.
Daha sonra Çocuklar ile birlikte bakımevini gezen ve hayvanları seven Başkanımız son olarak ziyarete gelen çocuklara Hayvan Sevgi belgelerini dağıttı.