5.10.2016

Kütahya Belediyesi olarak Yoncalı yolunca uygulamaya geçirilen PMT dolgulu malzeme atılarak yapılan sıcak asfalt çalışmasıyla bir ilke imza atıldı.
Yapılan sıcak asfalt çalışmasında duble yol ve 2.8 gidiş, 2.8 geliş olarak yol yapımı planlandı ve yapım çalışmaları devam ediyor. Yoncalı duble yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; Yoncalı, Şehrimizin turizm anlamında önemli yerleşim yerlerindendir. İmar planları henüz tamamlanmamış olmasına rağmen kadastral sınırlara bağlı kalarak yapılabilecek en geniş yol çalışması yapılmaktadır. Ana hatlarıyla 2 gidiş 2 geliş bölünmüş olarak yapılan yol sınır hatlarının yetmediği noktalarda kısa mesafe 3 şeriti sağlamaktadır. Toplam uzunluk 2.8 km ve yaklaşık 41000m2 kaplama yapılacaktır.
Bu yol da Kütahya Belediyesi tarihimizde ilk defa bitümlü temel çalışması yapılmaktadır. Bitümlü temel çalışması yapılırken harita kodlaması ile yoldaki iniş ve çıkışlar daha yumuşak hale getirilmektedir. Bazı kesimlerde yaklaşık 80cm dolgu yapılmaktadır. Bitümlü temelden sonra asfaltlama işlemine geçilmektedir. Şimdiden Kütahyamıza, Yoncalımıza hayırlı olsun, dedi.