13.10.2016

Kütahya Belediyemiz tarafından Muharrem Ayı sebebiyle her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen aşure dağıtımı bu sene de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu aşure dağıtımı öncesi yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; Muharrem ayı ve aşure günlerinin Türk-İslam geleneğindeki yeri büyüktür. Kütahyalı hemşehrilerimin ve İslam âleminin Muharrem ayını kutluyorum. Çok bereketli bir aydayız. İnşallah bu ayın feyzinden ve bereketinden hepimiz faydalanırız. Biz de Kütahya Belediyesi olarak bugün hemşehrilerimize aşure ikram etmek istedik. Kütahya Belediyesi olarak bu geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Bu ay bereket ayı. Bu bereket ayının da inşallah tüm İslam âlemine, ülkemize ve tüm insanlığa bereket getirmesini temenni ediyor ve herkesin Muharrem ayını kutluyorum, dedi
Daha sonra Aşure kazanlarının başına geçen Belediye Başkanımız Saraçoğlu, il Protokolü ile birlikte Karagöz Camii önünde vatandaşlarımıza aşure dağıttı. Ayrıca Kütahya Belediyemiz bugün Aşure dağıtımında 10 bin vatandaşımıza ulaştı.
Etkinliğe Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, İl Jandarma Alay Komutan Vekili Yarbay Oğuzhan Uslu, İl Emniyet Müdür Vekili Hasan Çevik, Ak Pati İl Başkanı Ali Çetinbaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Belediye Meclis üyelerimiz, Daire müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı de katıldı.