14.10.2016

Birlik Vakfı Kütahya Şubesi tarafından düzenlenen Perşembe Sohbetleri programı kapsamındaki söyleşinin bu haftaki konuğu Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu oldu.
Söyleşiye, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ile Birlik Vakfı Kütahya Şube Başkanı Ahmet Sami Kutlu ve Birlik Vakfı üyeleri katıldı.
Sivil Toplum Kuruluşlarının şehrin kalbi olduğunu dile getiren Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, "Sivil toplum örgütlerinde birliktelik sağlayabilmenin toplumun gelişimi açısından çok önemlidir. İnsanlar bir araya gelerek ortak paylaşımlarda bulunuyorlar. Ortak sorunlara çözümler üretmede örgütlü faaliyet etmek daha faydalıdır. Toplumun faydasına bir şeyler üretmek için birlikte hareket etmek daha kolay sonuç getirir. Şehri tek başına yönetmek değil, sivil toplum kuruluşları ile istişare etmek ve birlikte bir arada yönetmek bizim için önemli. Sivil toplum kuruluşlarımız bizim ulaşabileceğimiz en uç noktalara ulaşacak konumdalar. Şehrimiz büyüyor ve gelişiyor. Marka bir şehir oluşturmak istiyoruz. Bunu yaparken de tek başımıza değil, hep birlikte yapmak istiyoruz. Bu sebeple sizlerin görüşleri, fikirleri bizim için çok önemli. Şikayetlerinizi bize bildirmenizi, güzel gördüğünüz icraatlarımızı da başkalarıyla paylaşmanızı istiyoruz. Biz Belediye olarak sivil toplum çalışmalarına her zaman destek verdik. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde devlet; medeniyeti vakıflar yani STKlar eliyle yükseltmiştir. Bu sebeple Osmanlı ve Selçuklu vakıf medeniyetleri olarak anılmaktadır. İstikrarın devamı Sivil Toplum-Devlet-Yerel Yönetim kaynaşmasını daha güçlü kılacaktır" dedi.

Ayrıca Başkanımız, Birlik Vakfı üyelerine Belediye faaliyetleri ile ilgili bilgiler de verdi. 2016 sonuna kadar vadettiğimiz 43 projenin 30 undan fazlasını tamamlamış olacağız diyen Başkanımız şunları ifade etti; Atık Su Arıtma Tesisi Projemizde çalışmalar devam ediyor. Kütahyalı Hanım kardeşlerimize de söz verdiğimiz Haymeana Hanımlar Lokalinde de çalışmalar sona erdi. Artık onların da vakit geçirebilecekleri içerisinde birçok aktivite yapabilecekleri tesisimizde çok yakında hizmete açılacak. Sosyal projelerle de hemşehrilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Yalnız Değilsiniz Sizinleyiz Projemiz göreve geldiğimiz günden itibaren periyodik olarak aralıksız devam ediyor. Biz Engelli kardeşlerimizle engelleri birlikte aşıyoruz. Eğitime Destek Kartlarımızla geleceğimizin teminatı gençlerimize destek oluyoruz. Spora ve sporcuya da desteklerimiz meyvesini veriyor. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren ne söylediysek sözümüzün arkasındayız. Yaptığımız ve yapacağımız projelerle Kütahyamızı geliştireceğiz, dedi.
Birlik Vakfı Kütahya Şube Başkanı Ahmet Sami Kutlu da, katılımları sebebiyle Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğluna teşekkür ederek, günün anısına çini tabak takdim etti.