29.10.2016

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 93ncü yıl dönümü Kütahya'da coşkuyla kutlandı. Resmi törenin adresi yine Zafer Meydanı oldu.
Cumhuriyetin 93ncü yıl dönümü kutlama töreni, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu ve Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlunun halkı selamlamasıyla başladı.
Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilici, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, daire müdürleri, askeri erkan, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir; Milletimizin kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli mücadelenin sonunda kurduğu Cumhuriyetimizin, 93. yıl dönümünü, büyük bir coşku ve mutlulukla kutluyoruz. Bayramınız kutlu olsun, dedi.
Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu, Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu halk oyunu ekibi ile Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehter Takımı gösterilerini sundu.
Törende, Cumhuriyet Koşusu'nda dereceye giren sporcuların ödüllerini ve şiir okuyan öğrencilerin hediyelerini Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya AK Parti Milletvekili İshak Gazel, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu ile Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu verdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tören birliklerinin geçişi ile sona erdi.