31.10.2016

Kütahya'nın ilk güneş enerji santrali törenle hizmete girdi.
Güneş enerji santrali hakkında bilgiler veren Erden Grup A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Necdet Erden; 3 bin 960 panel, 20 invertörle yapılmış Kütahyanın ve bölgenin ilk güneş santralidir. Şuanda Kütahyada kayıtlara göre 545 adet 3+1 daireye elektrik vermekteyiz. Bu bizim için onur ve gurur meselesidir, dedi.
Tesisin hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Bizler yerel yönetici olarak yatırımcının önünü açmak, onların bizden talep ettiği ne varsa yasal çerçeve içerisinde onlara yardımcı olmak bizim başlıca görevlerimizden bir tanesi. Türkiye üzerinde oynanan oyunların bir tane nedeni var o da; dünyada söz sahibi olma konusunda ciddi adımlar atan ülkemizin büyümesini engellemek. 15 Temmuzda bunu kanlı bir şekilde ortaya koydular ama bu millet buna fırsat vermedi, bundan sonra da vermeyecek. Sanayicilerimiz ve iş adamlarımız artık yatırımlarını hızlandırma ve ülke ekonomisine katkı verme noktasında ellerinden gelen gayreti gösterme durumunda. Bu tarz yatırımların devam etmesini diliyorum. Kütahyalı işadamlarımızın kazandıkları paraları yastık altına değil, her yıl bir yatırım sözünü vererek imza atması gerektiğini, bu millete borcunuzu bu şekilde ödeyeceğinizi düşünüyorum, dedi.
Protokol konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve il protokol üyeleri tarafından kurdele kesimi gerçekleştirildi.
Erden Grup A.Ş. tarafından yapılan Güneş Enerji Santrali açılış törenine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Milletvekilleri Vural Kavuncu ile İshak Gazel, Baro Başkanı Ahmet Atam, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Erden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Derya Erden Çerkeş, Erden Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Erden, STK Temsilciler ile çok sayıda davetli katıldı.