7.11.2016

Kütahya Belediyesi tarafından Fatih Sultan Mehmet Bulvarında yapılması planlanan bisiklet yolu ve kaldırım düzenlemesi çalışmalarının başlaması için TEDAŞ ve OEDAŞ tarafından elektrik kablolarının yerin altına alınması ve elektrik direklerinin sökülmesi bekleniyordu.
Kütahya Belediyesi tarafından yapılan girişimler sonucu 2017 yılında başlanılması planlanan orta gerilim ve alt gerilim hava hatlarının boru sistemi ile toprak altına alınması işini hızlandırarak 2016 yılı içerisinde çalışmalarının başlaması sağlandı.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu modern Şehirlerde elektrik akımının artık havadan kablolarla değil, yer altından yapıldığını belirterek Kütahyada da artık elektrik kablolarının yer altından geçeceğini söyledi. Sadece Belediye yatırımlarının değil, Şehrimize diğer kurumlar tarafından yapılan yatırımlarında takipçisi olduğunu vurgulayan Başkanımız, projenin başladığı 75. Yıl mahallesinde incelemelerde bulundu.
Kabloların yer altına alınma işleminin bitmesinin ardından, kaldırım çalışmalarına başlanacağı ve bisiklet yolunun Halkımızın hizmetine sunulacağını söyledi.