7.11.2016

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu Şehzadeler Parkında montajı tamamlanan Macera Parkında incelemelerde bulundu.
Yaklaşık 4 Milyon TLlik yatırımla Kütahyalıların hizmetine sunulan Macera Parkında; 150 metre gidiş 150 metre dönüş olmak üzere 300 metre uzunluğunda zipline parkuru, 90 metre uzunluğundaki farklı parkurlardan oluşan yetişkin macera parkuru, 13 metre yüksekliğindeki serbest atlayış parkuru ve Türkiyede ilk defa Kütahya Belediyesi tarafından hayata geçirilen 550 metre uzunluğuna sahip ve yerden 5 metre yükseklikteki hava bisikleti parkurunun montajı tamamlandı.
Şehzadeler Parkında inşası tamamlanan Macera Parkının ilk denemesini Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu yaptı. Başkanımıza, Başkan yardımcıları ve birim müdürleri eşlik etti.
Başkanımız; Türkiyede ilk olma özelliğindeki parkurların bulunduğu bölgenin en büyük Macera Parkının sadece çocuklar için değil, aynı zamanda yetişkinlerin de hafta sonlarını geçirebileceği, stres atıp eğlenebileceği nezih bir park olduğunu, park içinde çocukların eğlenirken ailelerinin de vakit geçirebileceği sosyal yaşam mekanlarının bulunduğunu dile getirdi.
Kütahyalı hemşehrilerimizin her şeyin en iyisini hak ettiklerini ve hizmetlerimizin genç, yaşlı, çocuk, yetişkin tüm vatandaşlarımız için artarak devam edeceğini söyledi.