10.11.2016

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 78. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Kütahyada da törenlerle anıldı
Zafer Meydanında düzenlenen anma törenine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Tören, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Basoğlu ile Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlunun Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı.
Çelenklerin sunulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05'de sirenlerin çalmasıyla birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören bayrakların yarıya indirilmesi ile sona erdi.