14.11.2016

Kütahya Belediyemiz ile alt yüklenici firma Bel-tur arasında yapılan toplu iş sözleşmesinin Yüksek Hakem Kurulu tarafından sonuçlanmasıyla, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve Hizmet İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen ve Sendika temsilcileri ile çalışanlarımız arasında düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.
Toplantıda, toplu iş sözleşmesinde belirtilen zam oranları hakkında çalışanlarımıza gerekli bilgiler verilerek, Taşeron işçilere verilen yeni hak ve zamlar ilerleyen günlerde gerekli hesaplamalar yapılarak, geçmişe dönük alacaklar ile birlikte hesaplarına yatırılacağı söylendi.
Hizmet İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen ve Sendika temsilcileri ile çalışanlarımız, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğluna bu hakların verilmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiğinden dolayı teşekkür ettiler.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu çalışanlara verilen bu hakların taşeron işçilerimize hayırlı olmasını dileyerek, Kütahya Belediyesinin yaptığı her hizmette sizlerin emeği var. Eğer bugün Kütahya Belediyesi güzel işler yapıyor deniyorsa, bu sizin çalışmalarınızın karşılığıdır. İmkanlar dahilinde emeğinizin karşılığını almak da sizlerin hakkı. Kütahya Belediyesi olarak hakkınızı alın teriniz kurumadan almanız için gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Yeter ki yaptığımız her işi gönülden yapalım. Gönülden yapılan her iş, vatandaşlarımız ile Belediyemiz arasında gönlüne köprü olacaktır. Tekrar sözleşmenizin hayırlı olmasını diliyorum, dedi.