14.11.2016

Kütahya Belediyemiz tarafından yaptırılan bölgenin en büyük Macera Parkı törenle hizmete girdi.
Törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu Macera Parkı hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Başkanımız; 1 milyon m2 alanda hem kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor hem de parkları Şehrimize kazandırarak, Kütahyalıların Şehzadeler Parkı’na geldiği andan itibaren bir gün boyunca huzurlu bir ortamda vakit geçirebilecekleri bir alan hazırlıyoruz. 0 yaştan 90 yaşa kadar kafeleriyle, parklarıyla, eğlence alanlarıyla herkesin dinlenip eğlenebileceği bir mekan oluşturuyoruz. Bir diğer projemizde Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun talimatıyla artık ihale aşamasına geldi. Bu alanda 2,5 km’lik, 40-50 metre genişliğinde bir kanal projemiz var. Bisiklet ve yürüyüş yollarıyla bir mekanı da inşallah Kütahya’ya kazandıracağız. Hemen yanı başında suni gölleri düzenleyerek SUKAY Projesini bu bölgeye kazandırıp burayı da bir yaşam alanı haline getireceğiz, dedi.
Hizmetleri birlik ve uyum içerisinde çalışmaya borçluyuz diyen AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, “Valimiz, Belediye Başkanımız, Rektörümüz, İl Genel Meclisi Başkanımız, Teşkilatımız ve daire müdürlerimizle bir arada uyum içerisinde çalıştığımız zaman ortak birçok projeye imza atıyoruz. Kütahya Belediyemiz sayesinde Kütahya’ya her geldiğimizde kendimizi bir açılışta bir proje içinde buluyoruz, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, dedi.
Macera Parkı’nın hayırlı olmasını temenni eden Vali Ahmet Hamdi Nayir; Bu alanlar özellikle çocuklarımız ve kadınlarımızın en iyi şekilde istifade edebilecekleri yerler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, dedi.
Protokol konuşmalarının ardından Macera Parkı’nın açılış kurdelesi Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ile beraberindeki protokol üyeleri tarafından kesildi. Daha sonra Başkanımız ve il Protokolü Macera parkını gezerek Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu’ndan bilgiler aldı.
Şehzadeler Parkı alanına yapılan Macera Parkı açılış törenine Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetinerenler, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, mahalle muhtarları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yaklaşık 4 Milyon liralık yatırımla Kütahyalıların hizmetine sunulan Macera Parkında; 150 metre gidiş 150 metre dönüş olmak üzere toplam 300 metre uzunluğunda zipline parkuru, 13 metre yüksekliğinde tırmanma duvarı, 90 metre uzunluğundaki farklı parkurlardan oluşan yetişkin macera parkuru, 13 metre yüksekliğindeki serbest atlayış parkuru ve Türkiye’de ilk defa Kütahya Belediyesi tarafından hayata geçirilen 550 metre uzunluğuna sahip ve yerden 5 metre yükseklikteki hava bisikleti parkuru bulunuyor.