21.11.2016

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine ziyarette bulundu.
Ziyarette Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgiler veren Ak Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu eşlik etti.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde Türkiyede tek olma özelliği taşıyan bazı üniteler yer alıyor. Nörolijik Rehabilitasyon Ünitesi, Pediatrik Rehabilitasyon Ünitesi, Ortopedik Rehabilitasyon Ünitesi, El Rehabilitasyon Ünitesi, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, Spor ve Kondisyon Ünitesi, İzokinetik Dinamometre Ünitesi, Robotik Rehabilitasyon Ünitesi, Obezite Rehabilitasyon Ünitesi, Lenfödem Rehabilitasyonu, İş Uğraşı Rehabilitasyonu gibi rehabilitasyon üniteleri de bu merkezde bulunuyor.
Aynı zamanda Fizik Tedavi ve Elektroterapi Ünitesi, Manyetik Alan Tedavi Ünitesi, Fluidoterapi, ESWT-Şok Dalga Tedavisi, Yüksek Yoğunluklu Lazer, Kısa Dalga Diatermi, Mikrodalga Diatermi, Ultrsasound Diatermi, Girdap Banyosu, Traksiyon ve Spinal Dekompreson Ünitesi, Hidroterapi, Kaplıca Tedavisi Ünitesi, Fangoparafin, Metabolik Kemik Hastalıkları Tanı ve Tedavi Ünitesi, Masaj Ünitesi, Tanısal Ultrasonografi Ünitesi de Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde yer alan fizik tedavi birimleri arasında bulunuyor.
200 odalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde açık ve kapalı olmak üzere 3 adet Fizik Tedavi Havuzu bulunmakta.
Bel-Boyun Traksiyonu, Aktif Trambolin, Ergoterapi gibi birçok tedavi cihazı bulunan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüs içerisinde yer alıyor.
Bunların yanında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde hastalar için kantin, sinema salonu, spor salonu, kitap okuma salonu, etkinlik salonlarının yanında, sanatla terapi için ebru, resim, takı gibi eğitimler de güzel sanatlar eğitmenleri eşliğinde hastalara veriliyor. Hasta yakınlarının da konaklayabileceği salonlar bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yurt içi ve yurt dışından birçok hastayı ağırlıyor.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hastalarıyla yakından ilgilenip onlara acil şifalar dileyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna Ak Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Kölgeli, Ali İhsan Ertaş ve Murat Arık eşlik etti.