1.12.2016

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Özel Boğaziçi Çözüm Kolejine ziyarette bulundu.
Özel Boğaziçi Çözüm Koleji konferans salonunda öğrencilere seslenen Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, konuşmasında öğrencilere çevre temizliği, eğitim ve sosyal hayat hakkında öğütler verdi.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Şehrimizin daha güzel ve daha yaşanabilir olması için bizler çok çalışıyoruz. Biz bu şehri sizlerin birer emaneti olarak görüyor ve emanetinize sahip çıkıyoruz. Sizlerin de Kütahyayı gelecekteki çocuklarınızın bir emaneti olarak görüp bu şehre sahip çıkmalısınız. Bu yüzden yaşadığımız çevreyi korumak ve temiz tutmak göreviniz olmalı. Piknik alanlarından tutun, caddelerimize, sokaklarımıza kadar temizlik konusunda titiz davranmak vatandaş olarak hepimizin görevi. Yaşadığımız şehir bizim ortak evimiz ve hep birlikte evimizi tertipli, düzenli ve temiz tutmalıyız. Bunun yanında eğitim hayatınızın da sadece okulla kalmamasını diliyorum. Örneğin günde en az 1 saatinizi kitap okumaya ayırın. Farklı bakış açıları bizim zenginliğimizdir sizler de kitap okudukça farklı bakış açılarına sahip olduğunuzu görecek, daha aydın, daha bilgili, daha özgüvenli birer birey olacaksınız. Sizler bilgi birikimiyle yoğuruldukça, bizler de siz evlatlarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için çalışmaya devam edeceğiz. Kendinizi geliştirmek için her alana yönelin. Kendinize sevdiğiniz bir spor dalı seçebilirsiniz veya bir enstrüman öğrenin. Bu sizi hem sosyal açıdan geliştirir hem de stres atmanızı, vücuden ve beynen de dinlenmenizi sağlar. Güzel vakit geçirebilmeniz için Kütahya Belediyesi olarak sizlere Şehzadeler Parkında Macera Parkı yaptık. Orayı gidip gezmenizi tavsiye ederim. Ayrıca siz öğrencilerimizin değerlerimizi görmeniz açısından Kültür Otobüsü tahsis ettik. Kütahyada Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın sloganıyla sizlere üç adet yüzme havuzu projesinin de müjdesini vermek istiyorum. Beni bir Belediye Başkanı olarak değil sizlerden biri gibi görmenizi istiyorum. Ben sizlerin abisi, amcası olarak okullarımızı, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi ziyarete devam edeceğim. Eğitim hayatınızda başarılı olmanızı yürekten istiyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. dedi.
Başkanımız konuşmalarının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayıp onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Okulun müzik öğretmeni Gamze Erkan, Başkanımıza Kütahyaya kurulan konservatuar ve yapılan hizmetler için teşekkürlerini iletti.
Daha sonra Özel Boğaziçi Çözüm Kolejini gezen Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, okuldaki eğitim alanlarını inceledikten sonra kolejin ziyaretçi anı defterini imzaladı.