8.12.2016

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
Toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette öğrencilere sohbet eden Başkanımız; Sizin gibi gençlerle bir arada bulunmak beni her zaman mutlu ediyor. Ben de bir abiniz olarak sizlere edindiğim tecrübeleri aktarmak ve sizlerden fikir almak için okullarımızı ziyaret ediyorum. Biliyorum ki benim de sizlerden öğrenecek çok şeyim var. Sizler bu ülkenin aydınlık geleceğisiniz. Aldığınız her eğitim sizleri aydınlatan sizleri geleceğe hazırlayan birer unsurdur.
Fakat bu unsurlar sadece okulda öğrenilmez. Kendi kendimize edineceğimiz eğitim için, derslerimize takviye yapıp daha özgüvenli, daha araştırmacı, daha bilgi birikimiyle yoğurulup ülkeye ve kendisine daha faydalı birer birey olmamız için yapmamız gerekenler olacaktır. Bunlardan bir tanesi de günde en az yarım saat kitap okumak. Çünkü kitap okumak bizlerin kelime hazinesini genişleterek, daha düzgün, daha yerinde ve daha özgüvenli konuşmamızın yanında, hayata daha farklı bakış açılarından da bakmamıza olanak sağlayacaktır.
Farklı bakış açılarına sahip insanlar, bir sorunu çözmede veya fikir yürütmede tek düze kalmayıp birden fazla fikir üretme yetisine sahiptirler. Siz gençlerin de farklı bakış açısının olmasını, farklı düşünüp farklı düşüncelere de saygı duymanızı temenni ediyorum. Farklılıklar bu ülkenin zenginliğidir. Bu yüzden farklılıklarımıza sahip çıkmalıyız. Mezun olduktan sonra hepinizin bir meslek sahibi olacağına inanıyorum. Sizlerden ricam mesleğiniz ne olursa olsun, o mesleği severek, isteyerek yapın ki başarılı olun. Başarılı bireyler başarılı bir ülke demektir. Ve bu ülke siz gençlere emanettir.
Okul hayatınız dışındaki eğitiminiz için, sizlerin en az bir yabancı dil bilmesini yürekten istiyorum. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev almanız da önemli bir etken. Bu sayede hem insan ilişkileriniz gelişecek hem de özgüveniniz artacaktır.
Yapılan projelere de değinen Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Siz gençlerin eğlenip stres atabileceği yaşam alanları oluşturduk. Şehzadeler Parkındaki Macera Parkı da bunlardan bir tanesi. Hafta sonları ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer. Fakat bu parklar siz vatandaşlarımızın parasıyla yapılıyor. Bu yüzden de yaşam alanlarımızdaki parklar, duraklar, trafik ışıkları, çöp kutuları gibi hepimizin ortak malı olan değerlerimize sahip çıkmamız gerekir. Sizlere başarılı bir yıl diliyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, dedi.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu konuşmalarının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.