13.12.2016

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, şehrimizdeki ticaret yapan firmaları ziyaret etmeye devam ediyor.
Altın Çini ve Seramik Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kıratlıyı ziyaret eden Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, üretilen ürünleri inceledi.
Ürünlerin üretim aşamasından son aşamasına kadar inceleyen Başkanımız, üretim ile ilgili bilgiler aldı.
Aylık 500 bin m2 üretim kapasitesi bulunan fabrikadaki fırınları gezip, çalışan personeli ziyaret eden Başkanımız; Biz Belediye olarak her zaman üreten, çalışan, istihdam sağlayan, memleketimize ve ülkemize faydalı olan her firma için, şirket için bize düşen görev neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Sizler üreteceksiniz ki bizler de sizlerin yaptığınız işlerle övüneceğiz. Sizin üretiminiz sadece ticari amaçlı değil aynı zamanda sanatsal amaçlı bir üretim. Sizler dünyaya çini pazarlamakla kalmıyor Kütahyamızın örfünü, adetini, sanatını da pazarlıyorsunuz. Memleketimizi dünyaya tanıtıyorsunuz. Bu yüzden verdiğiniz emekleri canı gönülden destekliyor yapacağınız her işte başarılı olmanızı temenni ediyorum. dedi.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, daha sonra çini ustası Mehmet Koçerle sohbet edip Kütahyadaki çini sanatı üzerine fikir alış verişinde bulundu.