16.12.2016

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu okul ziyaretlerini sürdürüyor.
Her zaman eğitim ve öğretime önem veren Başkanımız okul ziyaretlerine Adnan Menderes Ortaokulu ile devam etti.
Okulun toplantı salonunda küçük öğrencilere seslenen Başkanımız; Burada bulunan bütün öğrenci kardeşlerimiz geleceğin büyükleri, geleceğin yönetici adaylarıdır. Biz sizlere her zaman bu gözle bakıp bu hassasiyetle yaklaştık. Ülkeyi sizlerin yöneteceği, sizlerin daha yükseğe çıkartıp, sizlerin de çocuklarına daha güzel bir ülke bırakmak için çalışacağınızdan şüphemiz yok. Bu düşüneceyle sizleri bütün samimiyetimizle kucaklıyoruz.
Bugüne kadar fırsat buldukça siz öğrenci kardeşlerimizi ziyaret ettik etmeye de devam edeceğiz. Sizin büyüğünüz olarak sizlere dilimizin döndüğü kadar tecrübelerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Şu an okul hayatınız devam ediyor ve sizlerin okul hayatında kendinizi sadece okula gidip gelmenin dışında da geliştirmenizi istiyorum. Örneğin her türden kitap okuyan, araştıran soru soran bir birey olmanız gerekir.
Günde en az yarım saatinizi kitap okumaya ayırmalısınız. Kitap okumak sizlerin hem okuma hızını artıracak, hem kelime hazinenizi zenginleştirirken hem de bakış açınızı genişletecektir. Böylece daha özgüvenli, daha bilgili, daha aydın birer birey olacaksınız.
Yaptığınız her işin nedenini mutlaka sorgulayın. Sizden birşeyler yapmanız isteniyorsa bunun nedenini mutlaka araştırın. Çünkü yaptığınız işi nedeniyle birlikte öğrenmek o işin daha kalıcı olmasını sağlayacak hem de sizlerin araştırmacı kişiliğini geliştirecektir.
Okul hayatınızın dışında kendinizi bir yabancı dil öğrenerek de geliştirmenizi isterim. Bir dil bir insan iki dil iki insan demek olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Bir yabancı dil ilerideki iş hayatınızda ve günlük yaşantınızda sizlere çok iyi bir referans sağlayacaktır.
Biz Belediye olarak sizlerin eğlenmeniz gerektiğini stres atmanız gerektiğini düşünerek sizlere parklar yaptık. Şehzadeler Parkında bölgenin en büyük parkı olan Macera Parkını sizler için oluşturduk. Oraya gidip eğlenmenizi stres atmanızı istiyorum. Fakat bu parkların bahçelerin, oyun alanlarının sizlerin parasıyla sizler için yapıldığını unutamayın. Bu tür ortak alanların kullanılmasında dikkat etmek onlara sahip çıkmak hepimizin vatandaşlık görevi. Aslan yattığı yerden belli olur deyimiyle şehrimizi temiz tutmaya yerlere çöp atmamaya özen göstermeliyiz. Nasıl ki evimizi temiz tutuyorsak sokaklarımızı caddelerimizi de temiz tutmalıyız. O zaman bize yakışır şekilde, temiz ve güzel bir şehirde yaşamış oluruz.
Sizlere 2016-2017 eğitim öğretim hayatının hayırlı olmasını temenni ediyor, derslerinizde başarılar diliyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşmasının bitmesinin ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, okul yöneticileri ve okul öğretmenleriyle sohbet ederek eğitim öğretim hakkında fikir alış verişinde bulundu.