17.12.2016


Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu okul ziyaretlerine Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesiyle devam etti.
Okul ziyaretleriyle sürekli öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim ve öğretime önem verdiğini vurgulayan Başkanımız bu kez mezun olduğu Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.
Başkanımızın ziyaret esnasında yaptığı konuşmada; Geçen yıl başlattığımız okul ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bu okulun bizim için ayrı bir anlamı var. 70li yıllarda bizim de burada anılarımız oldu. Ben de sizler gibi bu sıralarda oturdum, sizlerin yemek yediği yemekhanelerde yemek yedim, sizlerin derse girdiği dersliklerde ben de bulundum. Dolayısıyla ben de sizlerden biriyim. 79 yılında da bu okuldan mezun oldum. O zamandan bu zamana çok değişiklik olduğunu görüyorum. Artık daha rahat sınıf ortamı, daha teknolojik derslikler ve daha kaliteli eğitim olduğunu mutlulukla gözlemliyorum.
Biz her zaman gelecek nesilin daha zeki, daha bilgili, daha özgüvenli, daha çalışkan olacağı konusunda hemfikiriz. Bu yüzden sizlere daha güzel bir şehir bırakmak için çalışmalarımız devam ediyor. Fakat sizlerden ricamız var. Okul eğitiminiz dışında da kendinizi geliştirmenizi istiyoruz. Örneğin günde yarım saatinizi kitap okumaya ayırın ki, kendinizi daha rahat ifade edin, daha özgüvenli ve farklı bakış açılarına sahip birer birey olun.
Ve okulun verdiği dilin dışında mutlaka en az bir yabancı dil öğrenin. Bu sizlerin hem sosyal hayatınızda hem de iş hayatınızda başarılı olmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde kendinizi daha donanımlı bireyler olarak yetiştirecek ve ülkemizi çok daha iyi yerlere getireceksiniz. Daha güçlü, daha büyük ve dünyada söz sahibi bir ülke olmamız bizlerin olduğu kadar siz gençlerin de elinde. Bu bir bayrak yarışı. Biz bayrağı çıkarabildiğimiz kadar yukarı çıkartacağız ve sizler de bizden bayrağı teslim aldıktan sonra çok daha yukarılara çıkartacaksınız. Her birey, her nesil bu düşünceyle hayatını idame ettirirse bu ülkenin dünyanın en büyük ülkesi olması kaçınılmaz olacaktır.
Okuduğunuz bölüm sizlere bu ülkenin daha inançlı, daha saygılı, daha merhametli, daha bilinçli ve daha ahlaklı yetişmesi için bir sorumluluk yüklüyor. Bu yüzden sizlerin kutsal bir sorumluluğu var. Bu sorumluluğu taşıdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Bu ülkenin en üst düzey yöneticisi de sizler gibi imam hatip mezunuydu. Şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın; hiçbir şey olamazsanız Cumhurbaşkanı olursunuz.
Hepinizin eğitim öğretim ve sivil hayatta başarılı olmasını diliyor, bu ülkenin geleceği olan sizlere yürekten güveniyorum. diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşmalarının ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin sorularını cevapladı.
Daha sonra okulu gezen Başkanımız okulla ilgili incelemelerde bulunup öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.