18.12.2016

Kütahya Belediyemizin evlendirme memurluğu tarafından evlenen çiftlere; evlilik hayatlarında rehber edinmeleri bilmedikleri konularda okuyup öğrenmeleri için ve diğer bir sebep ise son yıllarda boşanmaların artmasından dolayı sürdürülebilir evliliklere destek olmak amacıyla "İslamda Evlilik ve Aile Hayatı Rehberi kitabını hediye ediyoruz.
Bahse konu olan kitabı 2014 yılından itibaren hediye etmeye başladık. Bu kitabın Belediye olarak basımını biz gerçekleştirmiyoruz, bir kitapevinden satın alarak nikahlarda hediye olarak veriyoruz.
Kitabın içeriği ise yoruma açıktır. Ayet, hadis ve bilimsel araştırmalara dayandırılmış çalışmalardan oluşmuştur.
İlgili bakanlığın ve diyanet işleri başkanlığının izniyle yaklaşık 20 yıldır piyasada bütün kitapevlerinde bulunabilen, Basım ve dağıtılmasında herhangi bir sakınca olmayan bir kitaptır.
Bugüne kadar kitap hediye ettiğimiz hiçbir hemşehrimizden de şikayet almadık.
Şunun da bilinmesini istiyoruz; Gittiğimiz her yerde geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize boyama kitabı, 100 temel eser, roman ve hikaye kitabı dağıtıyoruz.
Amacımız okuyan, düşünen sorgulayan bir gençlik ve toplum oluşturma.
Siyasi amacı gündem değiştirme,itibarsızlaştırma karalama yapmak olanlar bilsinler ki, milletimiz diriliş mücadelesi verirken, bu gibi gündem dışı önemsiz konularla hiç kimse siyasi rant elde etmeye kalkmasın.
Ayrıca bu konuyu irticayla bağlantı kurarak gündeme getirenlerin amacının ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
KAMİL SARAÇOĞLU
KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI