30.12.2016

Kütahya Belediyesi, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Kütahya Belediyesi Kent Konseyi, Gençlik Merkezi, Muhtarlar Derneği paydaşlığında başlatılan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı öğrenci toplulukları, Genç Sivil Toplum Kuruluşları ile siyasi partilerin gençlik kollarının desteklediği kampanya kapsamında toplanan 3 tır yardım malzemesi Halepe gönderilmek üzere yola çıktı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Öğrenci Konseyi Başkanı Hakan Baykaya, Zulüm gören ve yurtlarından edilen siz kardeşlerimize bu zulmün sona ermesi ve adaletin hakim olduğu bir devlete kavuşmanız için yardımlarımızın yanı sıra dualarımızı da gönderiyoruz. Allah sizlerin yeniden yurtlarınıza kavuşmanızı nasip eylesin. Bölgede şehit düşen kardeşlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza şifa, geride kalan ailelerine sabırlar diliyoruz. Kapılarımız size ensar ve muhacir kardeşliği içerisinde her daim açık olacaktır ifadelerini kullandı.
Katkı sağlayan ve destek olan Öğrencileri takdir eden Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Bu milletin geçmişten çok önemli bir medeniyete sahip olmuş, o medeniyetin evlatlarının yapmış olduğu yardımı gördükçe duygulanmamak mümkün değil. Bir kavanoz bulguru var, onun yarısını koymuş, tarhanası var yarısını Halepdeki kardeşleri için ortaya koymuş. Biz dünyada nerede bir zulüm gören varsa din, dil, ırk ayrımı yapmadan onların yardımına koşacak bir medeniyetin evlatlarıyız. Bu yardımı toplamada emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum şeklinde konuştu.
Protokol konuşmaların ardından yardım malzemelerini taşıyan tırlar, dualarla Haleplilere ulaştırılmak üzere uğurlandı.
DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesinde düzenlenen törene Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Müftü Vekili Veysel Kükrek, Öğrenci Konseyi Başkanı Hakan Baykaya, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri ile öğrenciler katıldı.