18.1.2017

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Organizasyon Tertip Komitesi tarafından Kütahyada ilk kez düzenlenen Okullar Arası Kayak İl Birinciliği yarışmaları tamamlandı.
Kütahyanın Gediz ilçesi Murat Dağı Termal Kayak Merkezi Tesislerinde yapılan yarışmalara, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanmız Kamil Saraçoğlu, Gediz Kaymakamı Avni Kula, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Türkiye Kayak Federasyonu İl Temsilcileri ve Eğitim Kurulu Üyeleri Muhammed Keskin ile Ayhan Keskin, STK Temsilcileri ve Gediz ilçe protokolü katıldı.
Murat Dağı Termal Kayak Merkezinde yapılan yarışlar Alp Disiplini, Kuzey Disiplini, Snowboard ve Kayaklı Koşu kategorilerinde düzenlendi.
Yarışlarda küçükler, yıldızlar ve gençler kız-erkek kategorilerinde düzenlenirken 30 öğrenci mücadele etti. Sporcular, yarışmanın ardından kısa bir gösteri yaptı. Türk Bayrağı açan sporcular Sarıkamış Şehitlerini andı, Vatan Bir Bütündür, Bölünemez mesajı verdi.
Yarışmalarda dereceye giren sporcuların madalyalarını Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ile protokol üyeleri verdi.
İl birinciliği yarışlarında dereceye giren sporcular 24 Şubat 2017 tarihinde Kayserideki Türkiye Şampiyonasında Kütahyayı temsil edecek.
Murat Dağı Termal Kayak Merkezinin tanıtımı ve geliştirilmesi için Kütahya Belediyesinin gereken desteği vereceğini ifade eden Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahyamızın doğal güzelliklerini anlatmak ve tanıtmak bizim için çok önemli. Murat Dağı Termal Kayak Merkezinin son 6 yılda kat ettiği mesafe oldukça önemli. Murat Dağının ayrı bir özelliği de var; Ege Bölgesinin kayak yapılan tek merkezi. İzmir, Uşak, Denizli, Manisanın çok kolay ulaşabileceği bir konumda. Gediz Belediye Başkanımız Mehmed Ali Saraoğluna çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Murat Dağı Termal Kayak Merkezinin tanıtımı için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz şeklinde konuştu.