31.1.2017

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, kapatılma kararının iptal edilmesinin ardından yeniden başlayan yayın hayatında başarılar dilemek adına Zafer Gazetesine ziyarette bulundu.
Samimi bir ortamda geçen ziyarette konuşan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, 15 Temmuz ile birlikte sıkıntılı bir sürecin yaşandığını, ancak Türk milletinin hainlere fırsat vermeyerek darbe girişimini püskürttüğünü hatırlattı.
Süreç içerisinde FETÖye karşı başlatılan mücadelede zaman zaman bazı sıkıntıların yaşandığına da dikkat çeken Başkanımız, Zafer ve Hisar Gazeteleri, Kütahyada yayın çizgilerini yakından bildiğimiz, devlet ve milletini önceleyen, Kütahya menfaatleri ile birlikte toplumsal birlikteliğin sağlanması yönünde yaptığı yayınları ile bildiğimiz gazeteler. Tabi zorlu bir süreçten geçtik, geçiyoruz. Bu süreçte, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi at izi it izine karışmış durumdaydı. Bunu ayıklamak zaman alan bir iş. Zafer ve Hisar Gazetelerinin de bu süreçte yaşanan sıkıntılardan kaynaklı bir yanlış anlaşılma ile karşı karşıya kaldığını düşünüyorum. Ancak neyse ki yapılan kapsamlı inceleme ile gerçek anlaşıldı ve siz yeniden yayın hayatınıza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Ben yeni yayın hayatınızda daha önce de uyguladığınız yayın çizginizde başarılar diliyor, böyle aksaklıkları bir daha yaşamamanızı temenni ediyorum. diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kütahya Zafer Gazetesi kurucusu Kamil Uludoğan da ziyaretlerinden dolayı Başkanımız Kamil Saraçoğluna teşekkür etti.
Doğru, dürüst, ülke ve Kütahya menfaatlerini önceleyen yayın anlayışıyla Kütahyaya hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Uludoğan, Yaşanan süreç her ne kadar beklediğimizden de uzun sürse de bir gün yapılan yanlıştan, yaşanan yanlış anlaşılmadan dönüleceği umudumuzu hiç kaybetmedik. Şahsi olarak da benimsediğimiz vatan ve millet sevgimizi yayınlarımızda da her fırsatta işledik, bundan sonra da bu anlayışla yayınlarımızı sürdüreceğiz. Süreç içerisinde bizlerden desteklerini esirgemeyen yerel yöneticilerimiz ve siyasilerimize teşekkür ediyorum. ifadelerini kullandı.
Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Nihat Helvacının da katıldığı ziyaret karşılıklı güzel temennilerin bildirilmesiyle sona erdi.