9.2.2017

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, basın mensupları ziyaretlerine Anadolu Ajansı’nın Kütahya şubesi ile devam etti.
AA Kütahya Bürosunu ziyaret eden Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, kentte yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdi.
Anadolu Ajansının haberlerini yakından takip ettiklerini dile getiren Başkanımız: AA bizim milli ajansımız. Özellikle 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminde AA, darbeye karşı önemli bir görev ve misyon edindi. AA, Türkiye'deki hain girişimi ülkemize ve dünyaya anlık olarak duyurdu.
Kütahya'daki demokrasi mitinglerini aralıksız olarak ajansın muhabirlerince takip edildiğine şahit olduk. AA 2016 Yıllığı'nda da hain darbe girişimine geniş yer ayrılmış. Bu yıllık bir belgedir. Böyle bir yıllık hazırlanmasından dolayı AA yetkililerine teşekkür ediyorum. Başkanımız ayrıca AA'nın Kütahya Bürosunun da, kentteki gelişmeleri, hizmetleri haberleştirmesinden dolayı da büyük memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.
Ziyaret sonunda, AA Kütahya Büro Sorumlusu Muharrem Cin tarafından, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu'na AA 2016 Yıllığı takdim edildi.
Ziyarete, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nihat Helvacı'da eşlik etti.
Yıllık, 1 Ocak-31 Aralık 2016'daki gelişmeleri gün gün içermesi dolayısıyla, arşiv tutkunları için de önemli bir kaynak eser niteliği taşıyor