16.2.2017

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kuruluna katıldı.
Belediye Kültür Sarayı Meclis Salonunda gerçekleştirilen Erkan Sağlam ve Tuncay Varolun aday olduğu cemiyet başkanlığı seçiminde Erkan Sağlam, Kütahya Gazeteciler Cemiyet Başkanı olarak seçildi.
Seçimin sona ermesinin ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Geçmişten günümüze Türkiyenin demokrasi yürüyüşünde basının rolü şüphesiz çok büyüktür. Siyasi istikrarsızlıkların, ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği dönemlerde basının hep milletten yana takındığı tavrı her zaman takdire şayandır. Yazılı ve görsel basının; toplumun kanayan yaralarına parmak basması, atanmış ve seçilmiş yöneticelere birer işaret fişeği olmuştur.
Sizler; bize, göremediğimizi gösteren, duyamadığımızı duyuranlarsınız. Aynı zamanda bizlerin sesini de, topluma, hemşehrilerimize ulaştıranlarsınız.
Gazeteci kardeşlerimizin eleştirel ve çözüm odaklı tavrı bizler için ciddi bir argümandır. Görev yaptığımız süreler içerisinde; hemşehrilerimize hizmet yönüyle en büyük destekçilerimiz hep gazeteci kardeşlerimiz olmuştur. Böyle de devam edeceğine inancımız tamdır.
Ayrıca vatandaşlarımızın bizlere anlatamadığı sıkıntılarını dile getirmekte ve çözüm önerileri sunmakta, ve aynı zamanda bizlerin icraatlarını da Kütahyalı hemşehrilerimize ulaştırmada köprü görevi görerek ciddi bir kamu ihtiyacına çözüm oluyorsunuz.
Gazeteciler Cemiyet Başkanı olarak seçilen Erkan Sağlam kardeşimizin de bu görevi en iyi şekilde yürüteceğine inanıyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. dedi.