16.2.2017

Kütahya Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri, Bu Toprağın Ezgileri kapsamında sevilen grup Yeni Türkü Kütahyalılarla bir araya geldi.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlunun da katıldığı ve Hezar Dinari Kültür Merkezinde yapılan Yeni Türkü konserine ilgi büyüktü.
Salonu dolup taşıran ve dinleyiciler tarafından büyük alkış toplayan konsere, Belediye Başkan Yardımcılarımız Fatih Kölgeli, Murat Arık, Ali İhsan Ertaş, Emniyet Müdürü Hasan Çevik ve Baro Başkanı Ahmet Atam katıldı.
Konserin sona ermesinin ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Bu toprağın ezgileri her zaman bam telimize dokunmuştur. Bizim coğrafyamızın sanatçıları dünya çapında kabul görmüş ve görecek kalitede kumaşa sahiptirler. Bu sanatçılardan bir tanesi de grup Yeni Türküdür. Bizlere bu güzel müzik ziyafetini yaşattıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum.
Kütahyalı hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Bu yüzden böyle kaliteli, böylesine güzel sanatçılarımızı, konserlerle, söyleşilerle, tiyatrolarla vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. dedi.
Başkanımızın konuşmasının ardından Yeni Türkü solisti Derya Köroğlu, Bizleri Kütahyalılarla buluşturduğu için Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğluna yürekten teşekkür ediyoruz. Böyle güzel memlekette ve böyle güzel insanların karşısında olmak bizleri çok mutlu etti.
Kültür sanata destek veren, sanatın ve sanatçının yanında yer alan bir Belediye Başkanına sahip oldukları için Kütahyalılar çok şanslı. Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlunun diğer belediye başkanlarına da örnek olmasını temenni ediyoruz. diye konuştu.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu günün anısına grup Yeni Türküye çini tabak hediye etti.