18.2.2017

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, sivil toplum örgütleri ziyaretleri kapsamında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna (ASKF) ziyarette bulundu.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz ve Yönetimi ile kulüplerin sorunları, tesisler ve sahaların durumu için yapılması gerekenler hakkında istişarede bulundu.
Başkanımız; Spor kulüpleri olarak hedeflerimize ulaşmak için herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz olarak yerine getirmesi lazım.
Sporda şanssızlıklar, aksilikler, uyum sorunları, sakatlıklar mutlaka olacaktır. Ama bunu sporcusundan yönetimine kadar herkes çok çalışarak telafi etmelidir.
Biz belediye olarak spora her zaman destek olduk olmaya da devam edeceğiz. Bunun için de semt sahaları projesi geliştirdik. Bu semt sahaları sayesinde çocuklarımız hem spor alt yapısını bu sahalarda oluşturacak, hem de keyifli zaman geçirecekler.
Bu şehir hepimizin ve bu şehirde sporun gelişmesi için hepimiz elimizi taşın altına koyacağız. Bunun bilinciyle yapacağımız her çalışmanın başarıya ulaşacağını düşünüyoruz. diye konuştu.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz; Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak toplamda 132 adet kulüp, 285 adet takım, 22000 lisanslı sporcu ve 1400 yöneticimiz bulunuyor. Bizler de bütün sporcu, takım, kulüp ve yöneticilerimizin başarılı olması, hedeflerine ulaşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. dedi.
Daha sonra Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, yapmış oldukları spor tesisi projesini Başkanımıza tanıttı ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğluna teşekkür etti.