21.2.2017

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonunun katkılarıyla ve Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği ev sahipliğinde, Anayasa Değişikliği Bilgilendirme Toplantıları için Kütahya'ya gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Hezar Dinari Kültür Merkezinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Muhalefetin hayır kampanyasıyla yanlış bir yol izlediğini dile getiren Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Yeni sistemle birlikte artık koalisyonlar dönemi kapanacak. Etkili, verimli ve hızlı bir yönetim anlayışı hakim olacak.
Biz ülkemizin geleceğini oylayacağız. Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için biz bu sistemi değiştireceğiz. Bunun Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti ile sizle, bizle ilişkisi yok. Bunun memleketimizin geleceğiyle ilişkisi var. Erdoğan bu sistemi kendisi için istiyor diyorlar. Be ey gafil; Allah sana hidayet versin, Allah sana akıl versin. Erdoğanın girdiği 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum ve 1 cumhurbaşkanlığı seçimi var. Kazanan ve 15 yılın sonunda yüzde 52 oy alan bir devlet adamıdır. Dünya tarihi bunu yazdı. Türkiyede siyaseti değiştirdi. Böyle bir devlet adamının başkanlığa, yarı başkanlığa, cumhurbaşkanlığına ihtiyacı yok ama Türkiyenin Tayyip Erdoğandan sonra yeniden güçlü hükümetlere ihtiyacı var.
Yeni sistemle birlikte artık koalisyonlar dönemi kapanacak. Etkili verimli ve hızlı bir yönetim anlayışı hakim olacak. Ceberut devlet değil, garson devlet olacak. Gelecekte siz ne emrediyorsanız devlet onu yapacak.
Türkiyede AK Parti gelene kadar koalisyonların olduğu ve pazarlıkların yaşandığı kötü bir yönetim vardı. Eğer 1950de yakaladığı kalkınma hızını günümüze kadar devam ettirseydi Türkiye şimdi dünyanın en önemli güçlerden birisi haline gelecekti. Biz şunu istiyoruz. Kim gelirse gelsin güçlü bir yönetim istiyoruz.
Millet kimi istiyorsa o gelecek. Millet nasılsa öyle idare edilecek. Bu milletin tarihiyle, diniyle, değerleriyle, diliyle ve kendisiyle barışmayan kimseye iktidar kapısı yok. Yüzde 51 oy alabilmesi için bu milletle mutlaka barışacak.
Yeni sistemin kapı kapı dolaşılıp anlatılması gerekiyor. Büyük Türkiye hayalimizi anlatmamız lazım. Çünkü biz ülkemizi ve milletimizi seviyoruz. Biz mazlumların sığınağı olan, mazlumların son kalesi olan Türkiye ayakta kalsın istiyoruz. İfadelerini kullandı.
Anayasa Değişikliği Bilgilendirme Toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Biz millet olarak darbelerden çok çektik. Acı sonuçlarını millet olarak hep birlikte yüklendik. Demokrasinin sekteye uğradığı günleri hep birlikte yaşadık.
Şimdiyse önümüzde milletin iradesinin güçleneceği bir referandum süreci var. Demokrasinin katlanarak devam edeceği bu süreçte millet olarak doğruyu göz ardı etmeyeceğimize inanıyorum.
İnşaallah siyasi istikrar güçlenecek, böylece demokrasi daha sağlam temeller üzerinde duracaktır. İfadelerini kullandı.
Hezar Dinari Kültür Merkezinde yapılan Anayasa Değişikliği Bilgilendirme Toplantısına, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral, Anayasa Değişikliği Tanıtımı Sivil Dayanışma Platformu Üyeleri katıldı.