21.2.2017

Belediyemiz ve Devlet Demir Yolları iş birliğiyle, sanayi bölgesinde yapımı devam eden alt geçiti Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkan Yardımcımız Murat Arık ve Afyonkarahisar Devlet Demir Yolları Bölge Müdürü Adem Sivri yerinde inceledi.
İncelemeler sırasında konuşan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Böyle yatırımlar ve projeler trafiği rahatlatmak açısından oldukça önemli yatırımlardır. Yapılan her yatırım vatandaşlarımıza ve şehrimize daha iyi hizmet edebilmek adına yapılır.
İnşa sırasında ister istemez aksaklıklar, gecikmeler, aksilikler olacaktır. Biz bunları doğum sancısı olarak görmeliyiz. Bu konuda vatandaşlarımızın sabırlı olmasını rica ediyorum. Hep birlikte sabrederek, bu tür yapımların takibini yaparak güzel hizmetler ortaya koyacağız.
Tren yolları ile alakalı alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanınca bu hatta saatte 180 km hıza ulaşan hızlı trenler çalışacak. Tren sefer sayıları artacağı için bu alt geçitler şehir merkezinde kesintisiz ulaşıma katkı sunacaktır diye konuştu.