22.2.2017

Belediyemiz tarafından Manşetlerle 28 Şubat sergisi düzenlendi.
Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, ülkemizin 28 Şubat darbesinde yaşadığı durumu manşetlere taşıyan gazetelerin sergisinin yapıldığı organizasyona, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler, Belediye Başkan Yardımcımız Ali İhsan Ertaş ve II.Abdulhamidin 5.kuşaktan torunu olan Nilhan Osmanoğlu da katıldı.
Sergide konuşma yapan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Geçmişe bir yolculuk yapma ve çok yakın tarihimizde, ülkemizde acı olayların yaşandığını hatırlama noktasında 28 şubattaki basında yer alan ve yayımlanan gazeteleri Kütahya halkıyla buluşturmak için bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Çoğumuz o günleri canlı bir şekilde yaşadık. Bugün burada gördüğümüz manşetleri çıplak gözlerimizle gördük.
Biz ülkemize, demokrasiye, seçilen kişilere sahip çıkalım mücadelesinin verildiği ve şu anda verilmeye devam ettiği dönemlerde elinde silah olanların demokrasiye açtığı savaş hepimizin gözleri önünde. O dönemlerde ülke olarak çok acılar çektik.
Gençlerimizin, baş örtülü kardeşlerimizin eğitim hayatlarının engellendiğini, geleceklerinin karartıldığını biliyoruz. Türkiyede darbe dönemleri oldu acılar oldu ama en acısı da göstere göstere biz darbe yapıyoruz diyen, seçilmiş bir hükümete halktan destek almış bir koalisyon hükümetine yapılanları burda hep birlikte bu manşetlerle görüyoruz.
Ülkemizde bundan sonra bu gibi postmodern darbelerin tekrarlanmaması konusunda özellikle bizlerin birey olarak seçilmişlere destek vermemiz, seçilmişlerin yanında olmamız gerektiğini özellikle söylemek istiyorum.
Geçmişten aldığımız derslerle Türkiye artık emin adımlarla ilerliyor. Böyle olayların, bu tür darbe girişimlerinin olmaması temennisiyle bu sergide emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. dedi.
Hezar Dinari Kültür Merkezindeki Manşetlerle 28 Şubat fotoğraf sergisi, 1 hafta boyunca vatandaşlarımızın gösterimine açık olacaktır.