25.2.2017

Terör örgütü DEAŞ'a karşı yürütülen Fırat Kalkanı Operasyonu'nda, Suriyenin Halep kentinin El Bab bölgesinde DEAŞ terör örgütünün yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Selman Çelikin cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.
DEAŞlı teröristlerce yola döşenmiş el yapımı patlayıcının (EYP) patlatılması sonucu şehit düşen Selman Çelik için, Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi.
Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı'ndaki törenin ardından şehit Selman Çelik'in naaşı, Meydan Mahallesi Şehit Ömer Sokaktaki baba evine götürüldü. Şehit Uzman Onbaşı Selman Çelik için İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından helallik istendikten sonra, Şehit Uzman Onbaşı Selman Çelikin naaşı, cenaze aracı ile Ulu Camiine getirilerek burada da hellalik alındıktan sonra ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı.
Cenaze törenine, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu , Ak Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Hava Er Eğitim ve Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Hava Piyade Albay Sait Yalınbaş, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, STK Temsilcileri, şehidin babası Süleyman Çelik, annesi Alime Çelik ile yakınları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından, Çelikin tabutu askerler tarafından omuzlara alınarak tekbirler eşliğinde cenaze aracına konulup merkez Kaynarca Köyü mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.