27.3.2017

Evliya Çelebi İlkokulu Müdürü İsmail Güven, okul öğretmenleri ile okul öğrencileri, Evliya Çelebi Haftası olması ve Evliya Çelebinin Torunu Minik Seyyahlar Projesini tanıtmak için Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlunu makamında ziyaret etti.
Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğluna projeyi anlatan Evliya Çelebi İlkokulu Müdürü İsmail Güven; Okulumuzun hazırladığı proje kapsamında öğrencilerimiz arasından temsili Evliya Çelebiler seçtik. 3 Mayısta da Evliya Çelebinin hayatını içeren bir bilgi yarışması düzenleyeceğiz. Bu projeyle Evliya Çelebiyi hem öğrencilerimize tanıtmış, hem de Kütahyanın değerlerine vurgu yapmış oluyoruz. Dedi.
Ziyaretten ve projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu; Bu tür projelerle şehrimizin değerlerini tanıtmanız ve bunu da minik kardeşlerimizle yapmanız bizleri çok mutlu etti. Belediye olarak tarihimize, örf ve adetlerimize, şehrimizle özdeşleşmiş büyüklerimize sahip çıkma gayreti içerisindeyiz. Biz belediye olarak bu projeyi sonuna kadar destekliyor, böyle güzel bir projeye imza attığınız için sizleri tebrik ediyoruz. İfadelerini kullandı.
Ziyaretin sona ermesinin ardından minik seyyahlarla sohbet edip onlarla ilgilenen Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğluna, minik öğrenciler Evliya Çelebi ile ilgili şiirler okuyup, çiçek hediye etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.