26.4.2017

Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Parmakören Mahallesinde bulunan Parmakören Lalezar Yatılı Kız Kuran Kursu ve Kütahya Müftülüğü ile ortak düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum Haftası Programına katıldı.
Program, açılış konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Daha sonra Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar yaptığı konuşmada; Kutlu doğum haftası ile Peygamberimizi anlamaya çalışıyoruz. Bu sayede birlikte yaşama ahlakını öğrenmeye, samimiyeti yakalamaya gayret ediyoruz. Bireysel ve toplumsal hayatımızı İslam ahlakına göre düzenlemek hayatımızı güzel yaşamamıza, gönüllerimizi Allah sevgisi ile donatmak ise daha kaliteli bir yaşam sürmemizi sağlayacaktır. İfadelerini kullandı.
İl Müftüsü Hüseyin Hazırların konuşmalarının ardından program ilahi dinletisi, skeç, şiir ve oratoryo gösterileri ile devam etti.
Programın sona ermesinin ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve il protokolü, Kuran okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim ettiler.
Hediye takdiminin sona ermesinin ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu yaptığı konuşmada; Bu güzel ve anlamlı programı büyük bir huzurla takip ettik. Bizleri böylesine güzel programla buluşturmakta emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza hafızlık eğitimi veren öğretmenlerimizi ve eğitim alan öğrencilerimizi de tebrik ediyorum. Fakat sadece hafızlık eğitimi almak yeterli değildir. İslam dinini hayatımızın her anında yaşamalı, yaşatmalıyız. Peygamberimizin sünnetine göre yaşamımızı şekillendirmeliyiz. Şeklinde konuştu.
Programın sona ermesinin ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, il protokolü ve Parmakören Lalezar Yatılı Kız Kuran Kursu öğrencileri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirerek Parmakören Lalezar Yatılı Kız Kuran Kursu öğrencilerinin yaptığı çalışmaları inceledi.
Kutlu Doğum Haftası Programına Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Vali Vekili Aytaç Akgül, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, il protokolü, stk temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.