29.4.2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kütahyaya geldi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayiri makamında ziyaret ederek ilin genel durumu hakkında bilgiler aldıktan sonra, Valilik Toplantı Salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.
Kütahyanın EGE Gelişim Projesi kapsamında, bölgede en önemli yatırım yapılacak yerlerden biri olduğuna dikkat çeken Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; Kütahyada 12 milyarlık yatırım yapmıştık. 2019 yılı sonuna kadar da EGEGEP projesiyle Kütahyaya muazzam yatırımlar yapacağız. Ege Gelişim Projesiyle Kütahyada ziraat anlamında çok büyük gelişim sağlanacak. 62 adet baraj ve gölet, çok sayıda sulama tesisi, Kütahyanın tarihi özelliklerine uygun köprüler yapacağız. Kütahyamıza artık her yerden ulaşmak kolay. Kütahyanın tabiat turizmini dünyaya açmak istiyoruz. Bu konuda inşallah Anadolu Jet, Gaziantepten Zafer Havaalanına seferlere başlayacak. Belçika, Almanya gibi diğer dünya ülkeleriyle irtibatlar kurulacak. Burayı tabiat ve termal turizmin başkenti yapmak için büyük bir gayretin içerisinde olacağız. ifadelerini kullandı.
Toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ve Ahmet Tan, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı bölge müdürleri katıldı.
Toplantının sona ermesinden sonra Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, vatandaşlara 5 bin adet ceviz, badem ve kestane fidanı dağıttı.
Valilik binası önünde gerçekleşen fidan dağıtımına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ahmet Tan, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ile çok sayıda vatandaş katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.