18.9.2017

2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı. Kütahyada 92 bin 658 öğrenci ders başı yaptı.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında Yıldırım Beyazıt İlkokulu yeni hizmet binasında tören yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz video sunumuyla devam etti.

Protokol konuşmalarının ardından Öğrenciler İlköğretim Haftasına dair şiirler okudu. Daha sonra 5. sınıf öğrencileri tarafından 1. sınıf öğrencilerine çiçek verilmesi ve Şeker İlkokulu Halk Oyunu Ekibinin folklor gösterisiyle devam etti.

Tören, Yıldırım Beyazıt İlkokulunun açılış kurdelesinin kesilmesi ve İl protokol üyeleri tarafından öğrencilere kitap dağıtılmasıyla sona erdi.

Törene Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Bülent Keskin, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.