28.9.2017

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya'nın Zafertepe Mahallesi'ne, Hezar Dinari Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılacak olan Hezar Dinari Cami'nin temel atma törenine katıldı.
Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, "Öncelikle bu temel atma töreninin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Cami yapmak ve yaptırmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yapılan camilerimizle bu topraklara İslamiyetin mührünü vuruyoruz. Bundan dolayı ben bu caminin başlangıcından bugüne kadar emeği geçen bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Belediye olarak, camilerimize her türlü hizmeti vermeye hazırız" şeklinde konuştu.
Dernek Başkanı Ahmet Gözel, 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanan camide, aynı anda 600 kişinin ibadet edebileceğini ifade etti. Caminin yaklaşık 900 milyon TL'ye mal olacağını belirten Gözel, "Hezar Dinari Cami'nin arsa alanı toplam bin 600 metrekare. Caminin oturduğu alan ise 400 metrekare. Burada ayrıca gasil hane, şadırvan, imam evi ve Kur'an kursu bölümleri de olacak. Camimizin bir an önce tamamlanması için hayırseverlerin katkısını bekliyoruz" dedi.
Camilerin Kabe'nin birer şubeleri olduğunu ifade eden Kütahya İl Müftü Vekili Veysel Kükrek, "Kütahya il genelinde bin 223 camimiz var. Ayrıca 17 caminin inşaatı ise halen devam ediyor" dedi.
Konuşmaların ardından Hezar Dinari Cami'nin temeli atıldı.
Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, İshak Gazel ile Ahmet Tan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Müftü Vekili Veysel Kükrek, Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, STK Temsilcileri, Hezar Dinari Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Zafertepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Gözel ile dernek üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.


Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.